nisaduruannesi. Blogger tarafından desteklenmektedir.

9 Şubat 2016 Salı

Hypnobirthing Mongan Yöntemi
Bu yazı fena geç kalınmış doğurdum üstelik 2 yaşına bile geldi olsun yazalım kendime not ileri de 2. doğuracağım dediğimde aklımda olsun unutmayım. Hamileliğimi öğrendim anda " eee bu çocuk buradan nasıl çıkacak demedim değil " üstelik bir de çevrem sen asla normal doğum yapmazsın , kızım senin elin çizilse ortalığı ayağa kaldırırsın ne normal doğumu " deyince daha bir gerildim. hatta ismini vermeyim belki okur bir gün burayı birileri sen normal doğum yap ben camdan bağıracağım " BEN EŞEĞİM " falan da dedi yani neyse kapatalım konuyu :) ( buda burada dursun ) 

Kimse düşüncemi bilmiyordu tabi soran da yoktu hep bir felaket senaryoları ben bayıltılmaktan , kesilmekten uyutulup uyanamamaktan korkuyordum evet itiraf ediyorum korktum. Bayılıp kızımı görememekten , ilk kızımı benim göremeyecek olmamdan , hatta narkozu fazla verip beni ayıltamayacaklarından fazlasıyla korktum. 

Son zamanlar da doktor kontrolünde bebek ters deyip sezaryen'a almaları kabusum olmuştu. çok fazla şartlandırdım kendimi normal doğuma ciddi ciddi doktor sezaryen dese orada bayılırdım herhalde Allah'ım ne büyük bir yanlış ya beynim önemli olan her şeyin güzel olması ne fark eder diyemiyordu Sonra bu kitabı okudum. Millet samanlık ta doğuruyordu hatta sancısı geliyordu günlük işlerine devam ediyorlardı . Bebeklerinin kordonlarını kendisi kesiyorlardı. Doğum sancılarının sıklaşmasını evde bekliyorlardı rutin işler çok normaldi yahu.. bizde dert ediyorduk sancımız gelince ne yapacağız diye falan , doğum sürecin nasıl normal olduğunu bu kitap ile anladım. 

Hamilelikte mutlaka okunması gereken bir kitap
Üste Bu siteye katıl ı tıklamayı unutmayın :=)


0 yorum on "Hypnobirthing Mongan Yöntemi"

Yorum Gönder

Bloguma Göstermiş Olduğunuz İlgiden Dolayı Teşekkür Ederim...