nisaduruannesi. Blogger tarafından desteklenmektedir.

3 Şubat 2016 Çarşamba

Hafta Sonu / Maçka Parkı - Köpek Dostluğu


Nedendir bilinmez ne zaman gidecek yer bulamasak hadi o zaman çıkalım Maçka parkına gidelim Nisa Duru da hav hav , pisi pisi eğlenir derken buluyoruz kendimizi yine bu hafta sonumuz da yine böyle geçti.  


Park bölümü ile de eğleniyor. hatta bu hafta diğer kahve rengi büyük parkı gördüm ben biz genelde oraya gidip karşısındaki salık köpekleri izleyip onları yanımıza çağırmakla geçiriyoruz o çevrede günümüzü tam arkamda kalıyor ve hiç görmemişim belki bir sonrakine de oraya gideriz. 


Nisa Duru köpek gördü mü peşinde yada öne eğilip elleri ile gel gel diyor. ben ise yalan yok biraz gergin ya heycanlanırsa ya bir anda dönerse diye diye gerim gerim geriliyorum... :) zarar vermeyeceğini bilmesem bile gereksiz siper oluyorum kızımı da geriyorum. 
o yüzden ben artık video çekiyorum. onlarda baba- kız seviyor. itiraf ediyorum baban bu konuda benden daha iyi :) :)

Bu hafta Nisa Duru yu resmen inceledim hayvanlara nasıl davrandığını , hareketlerini , toplu köpek gördüğün anda aralarına korkusuzca koşuyorsun , onlara sarılmak istiyorsun , dokunmak istiyorsun ama onların da hareket etmesini istemiyorsun.
Bu hafta tasma işini fark ettin kimin elinde tasmalı görsen gidip elini uzatıyorsun eline almak için. :)

Biz de her defasında keşke köpek için elverişli bir evimiz olsa da alsak birlikte büyüseler deyip iç geçiriyoruz. 
Bizim çok istediğimiz bir hayat şartı ama olmuyor. evimizde ona ait hiç yerimiz ve gerçekten ayıracak hiç vaktimiz de yok. 

Keşke herkes bizim gibi düşünse maçka parkında labrador gördük , 3 gündür oradaymış sürekli giden bir bayan anlattı. 
Meğer birisi bırakıp gitmiş. Ora da köpeklere birlikte sosyalleştirilmesi için ayrılan bölümde sürekli duruyormuş ne diyelim en azından bir cadde kenarına atmamış yine hayvan sevgisi ile özgürce büyüyor. 

* Kötü köpek yoktur , kötü sahip vardır * ve * Hayvan sevmeyen insanı hiç sevemez * sözleri ne kadar doğru. En azılı köpekler bile oraya sahibi ile geliyor. kimseye bir zararı yok. 

Sen doğduğunda yükselen burç , genel burç yorumlarında bir yazı dikkatimizi çekmişti. "Kova burcu bebeği , hayvanları çok sever hatta ileride bir gün kucağında kedi , köpek görürseniz şaşırmayın "  merhametli ol ama eve getirmesen de olur :) 

Büyüdüğünde de kediyi , köpeği çok seversin inşallah !! :D

0 yorum on "Hafta Sonu / Maçka Parkı - Köpek Dostluğu"

Yorum Gönder

Bloguma Göstermiş Olduğunuz İlgiden Dolayı Teşekkür Ederim...