nisaduruannesi. Blogger tarafından desteklenmektedir.

11 Ocak 2016 Pazartesi

Nisa Duru 23 aylık


Merhaba ! 
2. yaşa 2 hafta kala heyecanım dorukta , bu sene asla heycan yapmam hatta geçen seneden beri aile arasında bir püf pasta üfleme ile kutlayacağım diye ben artık yok.
Bizim evde temalar , hediyelikler , süsler , etiketler uçuşuyor. Nisa Duru'nun uyuduğu her gece bir iki işimi hallediyorum gerçekten çok fazla heyecanlıyım. 
Her mum gördüğünde anne iii kiii demeye başlıyorsun. Doğum gününde ne kadar mutlu olacağını hayal edemiyorum çünkü bu sene artık anlıyorsun. 

2 yaş demişken sendrom tam gaz devam ediyor. Hafta sonu bana resmen eziyet ettin. Durup dururken sinirleniyorsun , insanlara kızıyorsun , ilgilenmelerini istiyorsun ama bir anda vazgeçiyorsun resmen Cem Yılmaz repliği gibi " yer çekimsiz ortam da muz yiyip çilek tadı almak istiyorsun " neyse çok şükür geçecek bunların hepsi.


Bu durumlara "sendrom" demek ne kadar doğru bilmiyorum. Büyümenin çok fazla güzel yanları var. iyi ki 2 yaşına gelmişsin diyebilirim onca sıkıntılara rağmen. 

Dün gece uyandın uyumak istemedin. Kızmayım diyede " annneeeeeem " diye sarılman yok mu ?  Resmen kalbim eriyor. bide gece uyanıyorsun öpüp yeniden uyuyorsun :) böyle günlerin öncesinde sana kızdıysam yada bağırdaysam öyle  çok pişman oluyorum anlatamam. annelik böyle bir duygu değişimi , böyle delilik işte.

yine 2  yaş demişken 

fena saldırgansın , Aybars'ın resmen canına okuyorsun. Çok üzülüyorum. ama araştırma yaptığım her yer bunun normal olduğunu , tam konuşamayan çocukların bu dönemde biraz saldırgan olduğunu söylüyor. Hepsi geçecek biliyorum ileride siz harika iki arkadaş olacaksınız. ( inanıyorum var gücümle )

Kelime haznen çok güzel genişledi. Artık neye nasıl cevap vereceğini biliyorsun.

Bazen söylemediğin kelimeleri bir anda söylüyorsun 
Mimik hareketlerini anlatmam mümkün değil. bir gün ya benim ya babanın elinde kalacaksın. Utanır insan böyle güzel olunur mu ? :)

Elindeki resme bakınca anne olmadan önce " kesinlikle telefon, tablet vermeyeceğim"diyordum , maalesef öyle olamadım bu iki kelime ile açıklamam zor mutlaka uzun uzun yazacağım.

Bekara karı boşaması kolay derler. biraz argo ama benim durum tam da böyle oldu anne olmadan önce fazla atıp tuttum sanırım.

Bir sonraki yazım sanırım doğum günü ile ilgili olur.
Bana şans dileyin Nisa Duru ona hazırladığım kostümü giysin. çünkü hiç istemiyor.
2. yaşına pijama yada don atlet ile girebilir :) 
0 yorum on "Nisa Duru 23 aylık "

Yorum Gönder

Bloguma Göstermiş Olduğunuz İlgiden Dolayı Teşekkür Ederim...